Badanie plodnosci kalisz

cloud erp

Badanie płodności u ludzi polega przede ludziom na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest podstawowym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wypływają z jajek i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Kiedy powinno skończyć się badanie?Badanie to powinno się wykonać w punkcie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez sensu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je przeprowadzić również po różnego typie obrazach w miejscowości krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed przystąpieniem do poszukiwania muszą stać zrealizowane pewne standardy. Negatywnie na zysk mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna zostać uzyskana w sezonie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (szczególnie te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a i nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna także zostać dana w idealni rodzaj.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich żywotność i ruchliwość). Dodatkowo ujawnia się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem proponowane są też inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u mężczyzn obraca się także różnego rodzaju badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i całkowitego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią istnieć dodatkowo wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się to badania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest to tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Oznacza ono możliwość godzenia się przeciwciał z plemnikiem. Wymaga żyć ich tak dużo dobrze, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są i różnego sposobu infekcje. W zamyśle ich wykluczenia realizowane są badania mikrobiologiczne.