Bezplodnosc meska przyczyny

Niepłodność u mężczyzn dana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest efektem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) bądź ich zmniejszoną ruchliwością.

Wpływ na ostatnie posiadają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w sukcesie przebytej infekcji czy urazu. Wpływa to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na wartości rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

Leczenie
Pierwszym krokiem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, bogata w produkty i warzywa i dawanie do systemu witaminy A także C. Jeśli niepłodność jest produktem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zmienia się w wybranych przypadkach operacyjnie.

Przyczyny
Bezpłodność że obejmować więcej podłoże genetyczne. Warto dokonać więc pod uwagę zwłaszcza w sukcesie, gdy u partnerki trafiło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności wychodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej jest zatem zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności że stanowić zarówno przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców pewno stanowić szczególnie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które powodować może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.
Warto wspomnieć jeszcze o Zespole Kallmana. Jest zatem schorzenie genetyczne, które określa się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem są dużo niskie jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Wskazywania na działania maja pacjenci z obszarem jąder powyżej 2,5cm.