Drukarka fiskalna z komputerem

Podatkowa księga przychodów i rozchodówComarch ERP Optima Księga Podatkowa | Systemy ERP | POLKAS

Czym jest oczywiście danie o nazwie drukarka finansowa i które jest dokładnie zastosowanie tej instytucji? Otwórzmy się nad tym zastanowić i zgłębić nieco tę tematykę.

Generalnie rzecz biorąc, drukarka fiskalna jest przede każdym daniem rejestrującym przychody, które to wynikają ze sprzedaży detalicznej. Owo rejestrowanie rozgrywa się zaiste na potrzeby rozliczenia podatku. Chodzi tu o tzw. podatek dochodowy a o VAT. Ażeby drukarka fiskalna mogła w ogóle być zużywana we wspomnianym celu - zaś w dużej zgodzie z literą prawa - musi koniecznie posiadać homologację.

W przeciwieństwie do kasy fiskalnej, drukarka fiskalna nie może robić całkowicie samodzielnie. Chce ona bowiem podłączenia do komputera. Zadaniem tej instytucji jest rejestracja, a jeszcze wydruk paragonów. Chodzi tutaj te przy okazji nadmienić, iż drukarka fiskalna obowiązuje w porządek tak zwanych komputerowych systemów sprzedaży. Dla przypadku możemy tutaj wymienić chociażby kasy POS. Powinien i wspominać o tym, że do rejestracji paragonu na drukarce fiskalnej możemy wziąć dowolnego - w myśli - programu komputerowego, który posiada umiejętnie sterować drukarką za pomocą złącza RS-232 albo USB. Duże jest też, iż programy mające z drukarek fiskalnych nie muszą umieć homologacji. Tymczasem protokół komunikacyjny jest w sumie jawny. Jego popularność możemy popatrzyć na stronach internetowych producentów drukarek.

Przypomnijmy teraz o tym, iż każdy sprzedający - jakiego to wpływy były cenniejsze, aniżeli graniczna wartość zdefiniowana skrupulatnie przez notabene Ministerstwo Finansów - jest zobowiązany do dobrej rejestracji sprzedaży detalicznej i dostarczać jest do ostatniego kasa fiskalna albo drukarka fiskalna właśnie.

Niewątpliwie drukarka fiskalna drukuje swoiste paragony fiskalne dla użytkowników. To niemniej nie wszystko. Ponieważ na rolce kontrolnej drukuje i ich podaje (tj. paragonów). Są one określone do archiwizacji. Oczywiście, wydrukowany paragon fiskalny winien stanowić - oraz to wręcz po sprzedaży - dany do ręki klientowi. Z zmian kopie napisane na rolkach kontrolnych powinny być składane przez samego sprzedawcę. Chodzi tu o okres dokładnie pięciu lat. Jednocześnie warto myśleć o dodatkowym fakcie: z kilku lat realne istnieje toż, aby przechowywać kopię drukowanych tekstów w jej roli elektronicznej. Tuż po wykonaniu każdego sprzedażowego dnia użytkownik trwa w obowiązku wykonania na kasie tzw. raportu dobowego - fiskalnego.