Ewidencja sprzedazy towarow w hurcie

Bardzo szybki wzrost technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne posiadają wiele różnych funkcji, które nie tylko idą na ewidencjonowanie sprzedaży, ale i ułatwiają zarządzanie jednostką, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, idą na szeroką kontrolę pracy kasjera, jak też kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, znają one więcej współpracować z pełnym szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne należą do kilka dużo delikatnych urządzeń elektronicznych niż te sprzed kilku laty oraz korzystają naprawdę złożoną konstrukcję.

Jakie posiadamy rodzaje kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne dzielimy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w skrócie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa rodzaje kas cechuje nieco własny zakres możliwości, który jest pochodną ich parametrów technicznych. Traktując jak łatwo, kasy ERC liczą w sądu do kas POS niezwykle ograniczone możliwości rozbudowy i formie, a także przedstawiają się ograniczoną pamięcią i wgranym na stałe oprogramowaniem. Istotna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a to po paru latach użytkowania, nie jest już na niej środowiska i łatwo przydaje się do współpracy. Istnieje także jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do kasy ERC mamy szansę podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych, w ostatnim jednocześnie komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z stanu programu komputerowego – do ostatniego pożądana jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o minimalnych kształtach także z ograniczonym zakresem funkcji. Są wówczas urządzenia przeznaczone między innymi dla tych klientów, którzy wystawiają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią coś więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a też czytnik kodów i w obecny styl coś zastąpić ich formę. - kasy systemowe – są wyposażenie większych przedsiębiorstw, w jakich stanowi sporo miejsc kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je określić komputerami, jakie są przystosowane do ewidencjonowania obrotów, a dodatkowo realizacji kilku nowych funkcji, jakie są związane z magazynowaniem towarów, a i ich sprzedażą.