Gastronomia o globo

Płytki bezpieczeństwa są określane również mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Sposób zastosowania jest reakcja na pytanie, co toż stanowi krótka bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest przesunięcie we normalne miejsce za wysokiego ciśnienia, które zachodzi na produkt awarii. Urządzenia mogą być przyjmowane w różnych sposobach. Różnią się między sobą w relacje od typie instalacji oraz medium. Mogą posiadać oryginalne kształty, inne sposoby rozwiązań technologicznych, jakie zastosowano na okresie produkcji. Mogą istnieć również zrobione z pozostałych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) liczy na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z ubezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, który stał utworzony w rezultacie rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa potrafią stanowić sam dobrane do rodzaju instalacji czy dania. Tworzone są zgodnie z wymogami klienta. Zdecydowanie największą sławą napawają się płytki, które stanowią fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii stoi się zdecydowanie mniejsze.

W sprzedaży odpowiedzialne są płytki nacinane laserowo, przy użyciu technologii Gi laserowej.

Bardzo tanie jest wykonanie płytek bezpieczeństwa w zestawieniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim układzie płytka ma dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem czy zniszczeniem, które występują w sukcesie działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie tani i zawory muszą spełniać restrykcyjne zasady bezpieczeństwa, jakie są podyktowane przepisami prawa.