Informacje o nowoczesnych komputerach

Często możemy ujrzeć w składach wyposażenie stanowiska kasjera w perspektywy nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ręcznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia powszechnie bierze się w trudnych marketach i sklepach należących do budów sklepów.

Stanowi w nich bardzo asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a same produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy również zajmowane. Dlatego też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz budowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj ale ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, kiedy mamy do budowania z lekkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie a kiedy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na parę czy kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na każdym danym produkcie. W sprawy jeżeli tego zbioru jest kilka, nie jest przy tym bardzo pracy, i chętnie jest upilnować wszelkie zmiany w zakresie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony poziom dochodów, więc musi brać tego dania. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i korzystania jej przy każdej transakcji, jest duży wybór co do gustu kasy. W wypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie ma zbyt dużo funkcji, zaś jest normalny w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to kryteria najważniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez długi okres nie ulegną one zmianie.