Kasa fiskalna a lekarz

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-optima-bi-point-manager/

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak kluczowa jest praca zdrowia dla społeczeństwa. Wskutek rozwoju medycyny i wzrostu dostępności usług lekarskich stale spada śmiertelność niemowląt, i średnia wieku rozciąga się. Zyskuje też gospodarka, ponieważ dobrzy ludzie nie tylko lepiej pracują, ale również są mniej czasu na odpoczynkach chorobowych. Myślę, iż nie ma przesady w określeniu, że warta zdrowia stanowi fundament, na jakim wspiera się całe państwo.

 

Medycy jednak, również jak ludzie dostarczyciele usług oraz dystrybutorzy towarów, działają jednak w ramach gospodarki, muszą więc liczyć się ze prostych dochodów. Co do zasady prowadzący indywidualną działalność lekarz pragnie posiadać kasę fiskalną posnet bingo hs. Oczywiście są z tej myśli wyjątki, np. jeśli lekarz realizuje usługi medyczne w ramach samodzielnie zawartej umowy z Krajowym Funduszem Zdrowia, więc z fiskusem pokrywać się będzie ten ten podmiot. Jeśli natomiast pacjent czerpie spośród pomocy prywatnie, szacując się bezpośrednio z usługodawcą, więc taka usługa musi być opodatkowana.
Nie pełnym lekarzom podoba się taki stan rzeczy. Rzuca się np., że działająca biurokratyzacja usług medycznych wysyła do tego, że zamiast poświęcać moment na leczenie pacjenta trzeba wykonywać papierkową robotę, a liczby, statystyki i wyniki finansowe przejawiają się dla państwa ważniejsze, niż zdrowie obywateli. Żyjemy ale w układzie, w jakim usługi publiczne budowane są przez państwo, płatnik powinien zatem być szansa dominowania w który rób wydawane są jego pieniądze. Być chyba system obecny będzie zmieniałem w punkcie, który zdejmie stopniowo z lekarzy urzędnicze obowiązki, jednak właśnie na to, że lekarz pragnie mieć kasę finansową nie ma co narzekać.
Prywatne placówki medyczne są w Polsce coraz silniejsze i coraz dużo prosperują. Oferują wyższy typ usług niż placówki obowiązujące w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, więc proporcjonalnie do rozwoju dochodów społeczeństwa ich wpływy rosną. Rozwój tej branży będzie pracowałeś dalej, o ile oczywiście kraj wciąż będzie się rozwijał, państwo powinno to czerpać z podatków z usług medycznych coraz większe dochody.