Mikroskop 30x

Kolposkop został odkryty przez Hansa Hinselmanna w roku tysiąc dziewięćset dwudziestym piątym. Jest wtedy aparat do badania ginekologicznego, który wygląda i zachowuje się także do mikroskopu, czyli dzięki wmontowanym soczewką pozwala odpowiedniemu lekarzowi na określone wykonanie badania kobiecych narządów rozrodczych.

http://www.comarch-polkas.pl/comarch-erp-optima/cdn-handel-z-magazynem/CDN Handel z magazynem - Program Comarch ERP Optima

Stanowi on specjalnie skonstruowany po to, żeby badać srom, pochwę, kanalik dolny szyjki macicy a samą szyjkę macicy. Urządzenie to idzie w układzie krótkiego czasu, bo tylko kilkorgu minut rozpoznać, czy dany kobiecy organ stanowi zagrożony chorobą, albo nie, czy są na nim wszelkie zmiany nowotworowe, czyli nie prawdopodobnie ich śladów. Choroba nowotworowa jest współcześnie najbardziej złośliwym ze każdych schorzeń. Mimo zaawansowania medycyny w niniejszych czasach, stanowi ona jeszcze łatwo nie uleczalna, jeśli zostanie wykryta za późno. Dlatego te oprócz standardowych badań ginekologicznych, które nie są w okresie znaleźć wczesnego stadium zmian nowotworowych, łączy się szereg nowych badań, takich kiedy na przykład cytologię. Choć stanowi więc rozpoznanie, które jedynie w siedemdziesięciu procentach umie wykryć zmiany nowotworowe. Kolposkopia, która dokonywana jest przy użyciu narzędzia nazywanego kolposkop jest o moc dużo wydajna, gdyż daje aż ponad dziewięćdziesiąt procent szans na znalezienie nowotworu w pierwszym jego stadium. Czemu istnieje owo takie ważne? Ponieważ wyłącznie w pierwszej, najmniejszej fazie zmian nowotworowych jest on w stu procentach uleczalny, ale czym wysoce zaawansowane stadium, tym mniejsza szansa pacjentki na życie. Trudni w powierzchni medycyny, oraz specjaliści bawiący się tematem ginekologii i nowotworów narządów rodnych kobiet przekonują, że warto jest połączyć obie metody badań, czyli wykonać badanie cytologiczne i badanie przy wykorzystaniu kolposkopu. Dalej to praktycznie stu procentową gwarancję szybkiego wykrycia raka i praktycznie pewność jego wyleczenia. Dlatego właśnie warto robić badania choć raz na kwartał.