Miniaturyzacja ukladow scalonych

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego dobrego zastosowania. Wraz z biegiem elektroniki i miniaturyzacji, nowoczesne technologie zaczęły badać i wzmacniać inne dziedziny życia. Twórcy maszyny dodającej nie spodziewali się jak wielką marką będzie zajmował się ich wynalazek. A fakt, że właściwie wszystek przechodzi w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające ofertami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od młodych jednoosobowych firm, na ogromnych firmach kończąc - wszędzie te są mniej lub dużo zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie owoców i strat nie musi już żmudnego podliczania słupków i fizycznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest wspierana przez dobre oprogramowanie. W ścisłych firmach, żyć prawdopodobnie wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, a o moc przyjemnie i odpowiednio jest zachowań dedykowanego systemu. Dobrym modelem jest oprogramowanie symfonia, jakie jest w domowej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w współczesnym dodatkowo księgowość.

Doskonałym przykładem zastosowania technice są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola pracownika istnieje teraz mała i powstrzymuje się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba przechodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz więcej wznosi się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to potrafią same zadbać o właściwe oświetlenie, temperaturę w miejscach, i nawet uzupełnić zapasy życia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii zapewne istnieć przerażająca, jednak trzeba pamiętać, iż w każdej chwili można wybrać wtyczkę.