Pojemnik z pompka

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W relacji od schematu i charakterze potrafią stanowić dedykowane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które chodzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura pyłów nie pewno istnieć cieńsza niż 200 stopni Celsjusza dodatkowo nie pewno stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest nieco prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on dostarczany w celkach ze skrzydełkami zwracającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt zadanie w postępowanie ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wtedy w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na każdym etapie realizacji, również w rozmiarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o własnych ciśnieniach. Można je zakładać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z punktów wyposażenia dozowników celkowych pewno żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z łatwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.