Program ksiegowy optima instrukcja

zabezpieczenia elektrostatyczne

System erp to inaczej planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Wykorzystując systemy komputerowe wspomaga wszystkie szczeble zarządzania przedsiębiorstwem. Systemy ERP są następcą systemów MRP II. Erp kwalifikują się na modułowe i zintegrowane. Podstawowym elementem poszczególnych składników jest zgodna podstawa danych. Elementy te wynikają następujących obszarów: magazynowanie, planowanie produkcji, księgowość, zaopatrzenie, sprzedaż, płace, kadry, śledzenie realizowanych dostaw. Programem leczącym w oparciu o system erp jest Optima. W niesamowity sposób łączy ze sobą poszczególne procesy prowadzące w firmie. Moduły proste są w następujących kategoriach:

– Optima Handel pozwala działowi logistyki na stosowanie z myśli spośród działu działu magazynu (kartoteki, stan magazynu, dostępna powierzchnia) i działu produkcyjnego śledząc zapotrzebowanie materiałowe. Idzie na zarządzanie magazynem i wystawianie dokumentów handlowych i magazynowych jak przyjęcia zewnętrzne, wewnętrzne. W szybki sposób umożliwia inwentaryzację dostępnych towarów,
– Optima Płace oraz Kadry Plus polecane jest niezdrowym i średnim firmom, dzięki systematycznym aktualizacjom prawnym, idzie na zarządzanie dokumentów zgodnie z obecnymi ustawami. Moduł umożliwia generowanie licznych dokumentów, jak zestawienia urlopowe, ewidencje, wykresy, umowy i komentarze do umów. Pozwala dokonywać korekty do list płacowych, rozliczać wszelkie typy umów cywilno prawnych oraz tworzenie informacji dla PFRON,
– ERP Optima moduł Biuro Rachunkowe poświęcone jest osobom prowadzącym biura rachunkowe. Oprogramowanie dodaje się do usprawnienia prac biur rachunkowych, doradców podatkowych. Moduł rachunkowy istnieje w wszyscy połączony z planem Comarch ERP Optima.

Wdrożone systemy erp serwis są elastyczne, ich korzystanie upraszczają procedury działające w firmie, pozwolą na oszczędzenie czasu, minimalizują prawdopodobieństwo pomyłek. W charakterze bliższego zaznajomienia się z życiem danego programu warto pobrać wersję demo widoczną na części internetowej.