Przenosnik zgrzeblowy grot 750

Jednymi z najczęściej używanych urządzeń do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy spożywa w praktycznie wszystkim zakładzie produkującym suche mieszanki, jednakże nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje zastosowanie jest wiele więcej natomiast nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest narzędziem, które zapewnia do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo ograniczonych do ziaren o wysokiej granulacji. Dzięki temuż jego przeznaczenia są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym plusem tego wyjścia jest fakt, iż transport tychże pyłów wykonywać się może również w poziomie, kiedy i pod każdym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze z nich oceniają się większą odpornością i - co wewnątrz tym chodzi - większą wydajnością. Jeśli natomiast idzie o przenośniki korytowe toż ich wysokim atutem jest fakt, że idą na ławy dostęp do przenośnika co z zmian jest pożądane w spraw, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe obraca się pod uwagę przede każdym wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane materiały i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego dania oraz niezawodność, chociażby w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Drogim jest, że przenośniki ślimakowe przeważnie są wykonywane zgodnie z swymi wytycznymi podanymi przez użytkownika. Szczególnie istotą kwestią jest długość i średnica urządzenia, ale również umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często robi się wersje wzmocnione podajników ze względu na rzecz dania w szczególnie trudnych warunkach.

Zainteresowanym jest wysoka skala obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je odnaleźć także w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy a w sektorze spożywczym. Bardzo często pobiera się z nich w trakcie obróbki zboża, na dowód do jego oczekiwania bądź i czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie wykorzystują także hodowcy, którzy przy ich użyciu mieszają i przynoszą suchą karmę zwierzętom.