Rodzaje opon rowerowych 26

pakowanie próżniowe

Rodzajów pojazdów jest pełna masa-są rowery górskie, kolarskie, są też rowery BMX. Z pozoru rower BMX można pomylić z rowerem dla dzieci-nic bardziej mylnego, ewolucje wykonywane przez profesjonalistów na BMXach potrafią być skomplikowane, oraz ich opanowanie wymaga czasu oraz realizacje. W niniejszym tekście skoncentruję się właśnie na tych rowerach.

 

Pierwsze rowery tego standardu pojawiły się w latach 70-tych między drugimi w jasnej Kalifornii. To to kategoria motocrossowych pasjonatów, jakich nie było być na potrzebny sprzęt przerobiła mały rower na przedmiot w języku dzisiejszego BMXa. Początkowo używano go najbardziej jako sposób transportu do szkoły z czasem jednak zaczęto go stosować w konkursach. Ówczesne tory dzieliły się od nowych brakiem band na zakrętach, były całkiem płaskie, a bramka startowa ubiegła w treści długą gumową wstęgą. Potem na kursach pojawiły się hopki i przejazdy przez wodę. Hopki zaczęto też używać do prowadzenia trików. W latach 80 popularność zyskały rowery górskie, ale w latach 90 BMXy ponownie zaczęły być głównie kupowane. Zmianie uległy wtedy materiały dostarczające do instalacje tego roweru, żelazo zostało zastąpione przez aluminium tytan czy włókna węglowe. W połowie lat 90 rowery BMX przeżywały swoisty boom-powstawały nowe trendy, miejsca do jazdy i instytucje angażujące się ich produkcją oraz sztuką ubrań. Pojawiły się też inne trendy jazdy takie jak half pipe czy flatland. Najogromniejszy dochód na podróż na platformie miał Matt “Condor” Hoffman. Potem pojawiły się też boardercross czyli jazda po śniegu oraz downhill czyli zjazdy z głów po wybojach między drzewami.

Myślę, iż taka droga na rowerze BMX stanowi znacznie interesująca, co prawda w Polsce stanowi o wiele mniej pól do drogi na nich niż na wzór w Okresach, a z momentem na pewno będzie dokładnie. Pierwszy krok-zakup roweru-oglądając różne rowery Kraków potrafi istnieć prawidłowym miejscem gdzie osiągniesz swój pierwszy, wymarzony model.