Strategia rozwoju firmy handlowej

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany cały własny skład w kajecie. W ostatnim jedynym, w jakim wykonywałeś ewidencje sprzedaży. Choć jego sklep nie miał jedynie materiałów i artykułów, co na dowód nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych pewno być kilkadziesiąt rodzajów. Wpisywanie w notesie nie rozwiąże problemów tego biznesmena, szczególnie, jeżeli mamy z bardzo korzystnej techniki przechowywania, jaką jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie pomóc w takiej formy?

Z pomocą przychodzi firma Comarch, drink z największych twórców oprogramowania na Własnym rynku i świadczony przez niego wms program magazynowy. To unikatowe i bardzo zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych produktów oraz owoców. Skupia się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które doskonale ze sobą współpracują, a jednocześnie stanowią doskonałe wyjście dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

Pierwszy moduł stanowi podstawę projektu i daje stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada swojej rzeczywistej wersji, umożliwia ustawienie dla konkretnych produktów, półek, a nawet środków transportu takich jak palety. Możemy tworzyć dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości podstawowych oraz dużych stanów, ustawiać miejsca dla danych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje szansa etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów a nawet etykiet. To niewątpliwie dodatki, do ważnego zadania, którym jest przekazywanie, przesuwanie, kupowanie i inwentaryzacja towarów. Element ten przyjmuje dyspozycje, organizowane przez kierownika, co upraszcza cały proces zarządzania magazynem.

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak kluczowe elementy obydwu systemów zostają rozdzielone. Taka współpraca, na pokładzie dokumentów handlowych, a nie danych historycznych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.