Strona firmowa wizytowka

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najpozytywniejsze momenty życia wszystkiej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Stanowi toż dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w odpowiednim stylu i dodatkowo w świetny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują znacznie szybko, praktycznie z dnia na dobę, i pierwsze bicie serduszka jest realne do zrozumienia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na starcie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest wtedy bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle duże (całe 6 mm), że będzie bogata je stwierdzić w poszukiwaniach USG. Niestety, jeszcze będzie zawsze za malutkie, by uznać jego ważny rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, ale jedynie za pomocą specjalnej aparatury, jaka stanowi w okresie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest dodatkowe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na obecny sezon – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Stanowił toż wówczas znak dla rozwijającego się organizmu dziecka, że dalej nie chwila na swobodne oddychanie, należy za to skupić się na ważnym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w sumy rozwinięte dopiero w sezonie porodu. Z tego czasu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie możliwe w jakiejś chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.