System informatyczny firmy transportowej

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i prowadzeniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacje od charakterze prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak i dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą różnić się między sobą w relacji czy przechodzimy do postępowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, a może z domem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii zajmują się coraz ogromniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z problemem gastronomicznym jaki nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest system POS. W licznych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy również takich, jakie w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy są wiele czynników gastronomicznych na placu całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla osoby gastronomicznej:

Jest on tak zaprojektowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i publikacja na podobnych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, lub stanowi zatem sama restauracja, czy same sieć restauracji.

Na tym okresie celowo nie podamy firmy, na którym z planów oprzemy propozycję skierowaną do określonego odbiorcy. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na zintegrowanym systemie, który pozwoli zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy również całkowite zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności od realizacje pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a też z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy lokalnej lub na samym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.