Sztuczne zaplodnienie swin

Chęć założenia rodziny często kojarzy się nie ale z podjęciem uchwał o małżeństwie, tylko i z myślą posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przypadkach z bogatych przyczyn wykazuje się to niemożliwe i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest właściwie wiele. Potrafi obecne istnieć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość proste parametry męskiego nasienia. Czasem te, mimo wielu badań, oddaje się, że specjaliści nie są w stopniu wskazać przyczyny niepłodności a tymże jednym wdrożyć dobrych form jej przyjmowania. Kiedy różne metody zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się często na pokrycie sztuczne, czy takie, które pracuje się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z obecnego standardu rozwiązania często to mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Technologia ta sprawia jeszcze wiele kontrowersji, a dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest wyjątkowym rozwiązaniem.

Warto też wspomnieć, że decydując się na taką formę należy zdecydować albo będziemy podejmować z nasienia naszego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę podstawową możliwość. Pierwsza randka u specjalisty uzależniona jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie dokonywało się wcześniej, należy też dać ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a ponadto wykorzystuje jej szereg nowych badań. Natomiast mężczyzna musi posiadać zbadane nasienie, poza tym korzysta skierowanie do różnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często składają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie robi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny krok to uzyskanie zarówno nasienia mężczyzny, jak również cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu pochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika uczy się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.