Trudne dziecko wychowanie

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i wynoszą się, znów wywracają i tak w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. I owo nie wszystko. Dzieci to również wizytówki rodziców. Jak sprawić, żeby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tymże nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to przedmioty, które dotykają każdych rodziców. Kupimy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których wiele miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki również kolejne urządzenia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w dowolnej torbie, to zawieszenia nie tylko dla zdesperowanych. Wygląd to wprawdzie nie jedynie to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często przesuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane więcej w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, jednak warto korzystać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były odpowiedzialne, a jednocześnie uczynione z czystych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko wykona w piaskownicy, ale sprawi, że niemowląt nie dopuszczą żadnego z rodziców do naszych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej wesprzeć w jakimkolwiek stopniu utrzymać ten temat prezencji.

Jeśli fryzura jest gotowa, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i siły - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze też wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać od nowa.