Urzadzenie diagnostyczne bmw

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze dużo proste urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można otrzymać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

http://kasyfiskalne-krakow.pl/post/kasy-posnet.html

Kolposkop a jego użycie

Kolposkop poleca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w planu wykrycia zmian, które mogłyby informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Rozlicza się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w współzależności od jego modelu.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy stosowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego widzi się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i oglądanie go na dodatkowym ekranie, a też pisanie i drukowanie dla pacjentki, jak także do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.