Uziemienie brodzika

Zadaniem uziemienia elektrostatycznego jest minimalizowanie ryzyk związanych z początkiem palnych treści na zysk przeskoku iskry elektrostatycznej lub powiązanych z koncentrowaniem się ładunków elektrostatycznych. Obraca się go w czasie transportu i obróbki palnych proszków, alkoholi i cieczy.

http://www.polkas.pl/Pl/oferta/elektryczne-szatkownice-do-warzyw/1/Elektryczne szatkownice, rozdrabniacze do warzyw i owoców Polkas Kraków

 

Najprostsze uziemienie elektrostatyczne (electrostatic earthing) zrobione jest z zacisku uziemiającego oraz przewodu. W bardziej rozbudowanych modelach zainstalowany jest system ochron stanu uziemienia, dzięki któremu możliwe jest dostarczanie lub dozowanie produktu, pod warunkiem prawidłowego podpięcia uziemiania.

Niebezpieczne naładowania elektrostatyczne mogą dochodzić w terminie napełniania lub opróżniania zbiorników z proszkami, cieczami czy granulatami. Do powstania naładowań elektrostatycznych prowadzi i mieszanie, rozpylanie czy pompowanie substancji łatwopalnych. Przemieszczenia ładunków elektrycznych budowane są w produkcie kontaktu i rozdzielenia. Ich średnica jest ograniczona od własności elektrostatycznych powierzchni, które umawiają się ze sobą także właściwości mediów, geometrii materiałów zbiorów czy przeładunku. W sukcesu nagłego, bezpośredniego związku z uziemieniem lub nienaładowanym przedmiotem może trafić do stworzenia krótkiego impulsu prądowego, jaki będzie odpowiedzialny w struktury iskry. Z zmian niemonitorowane iskry mogą powodować powstanie zapłonu mieszaniny gazu i powietrza, zaś w skutku do eksplozji. Sposobem na pozbycie się powyższego zagrożenia jest skorzystanie uziemienia, które będzie dokładne za kontrolowane odprowadzanie ładunków elektrostatycznych. Zdecydowanie większe zaufanie zapewniają nowoczesne systemy zarządzania uziemienia.