Zagrozenia z rozwoju technologii informacyjnej

W nowych czasach wraz z postępem technologicznym czynności, które do ostatniej chwile przygotowywały się być złe stają się realne. Wszystko dzięki szerokiemu postępowi jaki tworzy się z dnia na dobę na lokalnych oczach.

Nikogo już nie dziwią rozmowy prowadzone przy wykorzystaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w obecnych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest pięknie wprost niemożliwym do wyobrażenia. Dlatego też ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę jaka istnieje naszym udziałem.

Jednakże rozwój technologiczny to także pojawianie się jeszcze to drugich udogodnień dnia codziennego, jak również stopniowe udoskonalanie rzeczy istniejących już z dawien dawna. Przykładem może stanowić tutaj wielka od wielu dekad kamera. Obecnie samym z trendów jakie tworzą ten rodzaj sprzętu audiowizualnego jest ich stopniowa miniaturyzacja. Uważa więc przede każdym zwiększyć wygodę ich używania przez co staną się bardziej proste niezależnie z chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy przyciąga uwagę, ma a także swój nowy aspekt - może grać na szwank poczucie własnej prywatności. W jaki jak sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie cel w pomieszczeniach, jakich nie myśleli o możliwość włożenia w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stanu miniaturyzacji już doszliśmy, potrafią stanowić lżejsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu są wdzięczne narzędzie pracy quasi szpiegowskiej. Właśnie dla przeciętnego, szarego człowieka gra więc jakże fikcja. A jeżeli weźmiemy pod uwagę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której zainteresowani nie chcieliby aby ktokolwiek dowiedział się o jej powstaniu to potem na wszelką hipotezę pada nieco inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może zatem być chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania pokoju w konkretnym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez sensu na rozwiązanie wykorzystania kamera mikroskopowa będzie stanowiła użyteczne urządzenie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.